Citroen C4 Cactus "2015 Yılının Dünya Otomobil Dizaynı" ödülünü aldı

Citroen-C4-Cactus-2015-2Citroen’in 2014 yılının son çeyreğinde lanse ettiği C4 Cactus modeli, “2015 Yılının Dünya Otomobil Dizaynı” ödülünü aldı.
Citroen’in C4 Cactus modeli, New York’ta gerçekleşen Uluslararası Otomobil organizasyonunda “2015 Yılının Dünya Otomobil Dizaynı” ödülünü elde etti.
Citroen C4 Cactus, Airbump özelliğiyle jüri üyelerinin beğenisini kazandı. C4 Cactus, LED gündüz farları ve tasarım detaylarıyla diğerlerinden ayrışan bir model olarak tescillendi.
İlk defa Citroen tarafından geliştirilen içi hava dolu kapsüllerden oluşan Airbump; hem otomobile estetik bir görünüm katıyor hem de şehir içi kullanımlarda oluşabilecek ufak darbelerden de aracı koruyor. Tasarım, şehir içi sürüşünü daha rahatlatıcı bir tecrübeye dönüştürüyor.
Airbump’da kullanılan TPU (termoplastik polüretan) adlı özel malzeme renk atmama özelliği taşıyor. Tüm kullanım testlerinden geçen Airbump’lar özel bir bakıma ihtiyaçları olmadığı gibi aracın bakım ve onarım maliyetlerinin de düşmesine katkıda bulunuyor. Airbump teknolojisi aracın hasar görmesini engelliyor ve bu sayede araçta değer kaybı yaşanmıyor.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Citroen Stil Direktörü Alexandre Malval, “2015 Yılının Dünya Otomobil Dizaynı” ödülünü kazandıkları için onur duyduklarını ifade etti.
C4 Cactus’un tasarımı ile cesur bir otomobil olduğunu belirten Malval, “Citroen’in yeni teknolojik imzası olan LED gündüz farları ve Airbump’lar dikkati çeken C4 Cactus adını prestijli araçlar listesine yazdırdı” değerlendirmesinde bulundu.
Citroen Üst Yöneticisi (CEO) Linda Jackson ise bu prestijli ödül ile Citroen markasının cesaret ve yaratıcılığın ödülünü almış olduğunu vurgulayarak, “Citroen C4 Cactus diğer hiçbir otomobile benzemiyor çünkü o bir Citroen ve tasarımı ile benzersiz. Citroen olarak marka kimliğimizin gücü, ayrıştırıcı özelliğimizdir. Bu güç, 95 yıllık başarılı geçmişimizden geliyor. Önümüzdeki dönemde otomobil severleri şaşırtmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.