Dubai Expo 2020 için 1.5 milyon işçi bekliyor

Dubai-Expo-2020-1İzmir’in elinden kaçırdığı Expo Dubai’de düzenlenecek. 2020 yılında düzenlenecek olan fuar için 1.5 milyon işçinin Dubai’ye gitmesi bekleniyor.

DÜNYA-Türkiye’nin Expo heyecanı bitti. Yıllardır kararlı bir şekilde Expo 2020’yi almak için uğraşan İzmir yerine ‘fuarların fuarı’ Dubai’ye verildi. Dünyanın yeni cazibe merkezlerinden Dubai ise işçilere kötü yaklaşımı ile bilinen kentlerden biri. Kentteki işçilerin büyük bir bölümü Filipinler veya Pakistan’dan geliyor. Birleşik Arap Emirlikleri’nin Fuar için 18 milyar dolar harcaması beklenirken 1.5 milyon işçinin de Expo sürecinde kente gelmesi bekleniyor. Dubai’nin harcayacağı 18 milyar dolar içerisinde yeni oteller ve metro hattına verilen para da bulunacak.

EXPO NEDİR?

Fuarların fuarı olarak bilinen Expo ilk olarak 1851 yılında düzenlenmeye başlandı. O dönemden bu yıla fuar 5 yıl arayla düzenleniyor. Expo sektör fuarlarından farklı olarak bir sürü sektörü bir arada bulunduran büyük bir tüketici fuarı olarak biliniyor.Fuar 2020’de Dubai’deki Dubai Ticaret Merkezi’nde düzenlenecek. Ayrıca 25 milyon kişinin gelmesi bekleniyor. 2010 yılında Shanghay’da düzenlenen fuar 2015 yılında da Milano’da düzenlenecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.