Hayal edilen bacaklar

Molly Morrison-su-reklamı-8Günümüzde bir çok kadın ve erkek tarafından bacaktaki incelikler, kalınlıklar ve eğrilikler oldukça önemseniyor.

SAĞLIK-Vücudumuzun diğer bölgelerinde olduğu gibi bacak bölgesindeki istenmeyen görüntü ve deformasyonlarda kişiler için problem olabilmektedir. Gerek kadın gerek erkeklerde bacak ve baldır bölgesi oranları, genel vücut algımızda oldukça önemli bir yer tutar. Kadınlar uzun, simetrik düzgün ve yeterli dolgunlukta etkileyici bir bacak arzu ederken, erkekler ise kaslı bacaklar istiyor. Etek boyları kısaldıkça kadınların bacaklarına verdikleri önem artmaya başladı. Kadınların iş ve günlük hayatlarında bu bölgeyi açıkta bırakan kıyafetler giyme gereksinimi, onları bu konuda daha hassas kılmaktadır.

Konuyla ilgili bilgi veren Estetik Cerrahı Op. Dr. Hasan Fındık; Günümüzde bacak estetiği konusunda teknikler, yöntemler ve uygulamalar çok gelişti. Bacaklardaki problemler; bacağın aşırı ince veya aşırı kalın ve yağlı olması, eğrilikler, diz yanlarında ve ayak bileklerinde aşırı yağ birikimi Parantez bacak görünümü, bacağın ince ya da kalın olması ve asimetrik bacak görünümüdür. Bu sorunlar düzenli spor, bilinçli beslenme ile çözülebilecek problemler olmayıp genellikle genetik miras sonucu ortaya çıkar. Bu gibi durumlarda çeşitli kombine yapılan estetik işlemler ile bacaklar istenen forma ve estetiğe ulaştırılabilir. Vücuttaki simetriyi ve ahengi sağlayarak estetik bir görünüm sağlanması esas amaçtır. ‘’dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.