İbiza adasında petrol bulundu

İspanya’nın dünyaca ünlü eğlence ve turizm merkezi İbiza adası açıklarında önemli petrol rezervleri bulundu. Ancak jet sosyete bu habere tepkili… Çünkü petrolün turizmin önüne geçmesinden oldukça endişeliler.

İspanyollar petrolün Turizmin önüne geçeceği endişesi taşıyarak hükümetten petrol aramalarına derhal son vermesini istediler. İspanyol hükümetinin İskoç Petrol Arama şirketi “Cairn Energy” ile bir ortaklık anlaşması yaptığını savunan çevreci örgütler ise petrol aramalarına devam edilmesi halinde bölgede bulunan Balear adalarının (Mallorca,Menorca ve İbiza) geleceğinin tehdit altında olacağını savundular.

İbiza sakinleri ise “petrola hayır” sloganları eşliğinde soyunarak adalarında çevre katliamı istemediklerini belirttiler. Protestoların çoğalması üzerine bir açıklama yapmak zorunda kalan Çevre Bakanlığı aramalarla ilgili geniş bir raporun önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanacağını duyurdu.

Bu arada adada evleri bulunan çok sayıdaki ünlü isim gelişmeleri yakından takip ediyor. Aralarında Galatasaray’da futbol oynayan Snaijder çifti de olmak üzere Luis Figo, Iker Casillas, Zinedine Zidane, Sergio Ramos, Guti, Piqué, Xavi ve Villa’nın İbiza adasında evleri bulunuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.