İspanya’da Ebola paniği

Paris’ten Madrid’e gelen Air France uçağındaki bir yolcuda Ebola virüsü olabileceği şüphesiyle acil sağlık protokolü uygulandı

İspanya Sağlık Bakanlığı, bir yolcuda Ebola virüsü olabileceği şüphesiyle Madrid Adolfo Suarez-Barajas havaalanında acil sağlık protokolünü devreye soktu.

Paris Charles de Gaulle havaalanından gelen ve öğle saatlerinde Madrid Adolfo Suarez-Barajas havaalanına inen Air France’a ait uçaktaki bir yolcunun yolculuk sırasında sürekli titrediği ve Ebola virüsü taşıyor olabileceği şüphesiyle İspanyol makamlara bilgi verildiği açıklandı.

Madrid’deki havaalanında özel bir yere park edilen uçaktaki yolcunun özel kıyafetli personel ve ambulans ile sağlık kontrolleri için Madrid’deki Carlos III hastanesine götürüleceği bildirildi. Yolcunun Nijeryalı olduğu, Nijerya’nın Lagos kentinden yola çıktığı ve Paris aktarmalı Madrid’e geldiği belirtildi.

Bu arada, İspanya’da Ebola virüsü taşıyan tek hasta olan hemşire Teresa Romero’nun durumunun ciddiyetini korumasına rağmen iyiye doğru gittiği açıkladı. Romero’nun yardım almadan rahat bir şekilde sıvıları içebildiği ve telefonda kocasıyla konuştuğu kaydedildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.