Kopenhag’da taksicilere saldırı: Bir taksici öldürüldü

Kopenhag-taksi-2014-1Taksi sürücüleri için en güvenli şehirlerden biri olarak bilinen Kopenhag’daki iki ayrı saldırıda bir taksici öldürüldü, biri ağır yaralandı.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da iki gece art arda taksicilere yönelik şiddet olayları yaşandı.

GÖÇMEN GENÇLER YAKALANDI
Taksi sürücüleri için en güvenli şehirlerden biri olarak bilinen Kopenhag’da, 65 yaşındaki Danimarkalı bir taksici 3 kişinin saldırısına uğradı. Başından aldığı sert darbelerle ağır yaralı olarak Rigshospitalet’e kaldırılan, adı açıklanmayan taksici hayatını kaybetti.

Kopenhag polisi, olayla ilgisi olduğu düşünülen 17, 19 ve 22 yaşlarındaki 3 göçmen genci yakaladı. İfadeleri alınan 3 kişiden 2’si delil yetersizliğinden serbest bırakılırken 17 yaşındaki genç 25 günlüğüne tutuklandı.

DEFALARCA BIÇAKLANDI
Olaydan 24 saat geçmeden bu kez Kopenhag’ın merkezinde bar ve gece kulüplerinin bulunduğu bölgede Makedonya kökenli 39 yaşındaki bir taksi şoförü saldırıya uğradı. İddiaya göre aniden yola atlayan bir kıza çarpan taksinin sürücüsü, iki göçmen genç tarafından defalarca bıçaklandı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan taksicinin durumu ciddiyetini korurken 2 saldırgan tutuklandı.

Saldırılar nedeniyle taksi şirketleri ve çalışanları şok yaşarken, ölen 65 yaşındaki şoförün bağlı olduğu taksi şirketi TaxiNord’un Müdürü Carsten Aastrup, ölen arkadaşlarının centilmenliğiyle tanındığını belirtti. Çok tedirgin ve kızgın olduklarını söyleyen Aastrup, katillerin en büyük cezayı hak ettiklerini söyledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.