Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo 5 adet üretilecek…

Mercedes-AMG Vision-Gran-Turismo-3Geçtiğimiz hafta konsept tanıtımları yapılan Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo, 5 adetle üretim versiyonuna geçeceğinin sinyallerini verdi.

AUTOSHOP-Grand Turismo 6 isimli bilgisayar oyunu için özel tasarlanan bu otomobil, geçtiğimiz hafta yapılan tanıtımlarda konsept versiyonu ile sınırlı kalacak bir model olarak duyurulmuştu. Yenilenen bilgiler ışığında ünlü Alman firması sadece 5 adetle sınırlı olması planlanan bir üretim serüvenine girmeye hazırlanıyor.

Otomobil piyasasını heyecanlandıran bu haberin detayları ilerleyen günlerde netlik kazanacaktır. İlk gelen bilgiler ışığında üretilecek modelin bir dizi değişiklikten geçirileceği, konsept haline yakın olması planlansa da gözle görülür farklılıkların yaşanacağı gelen haberler arasında.

Tasarımda ilk göze çarpan detay, aracın komple karbon fiber gövdeden oluşacağı ve bu sayede şuan ki halinden 91 kilogram daha hafif olması düşünülüyor.

5 adet ile sınırlı olacak bu özel serinin, 1 tanesi şimdiden satıldı. Kalan otomobiller için ilk satış stratejisi, Avrupa’da 2 modelin piyasaya sürüleceği yönünde.

Leave a Reply

Your email address will not be published.