Michael Schumacher’den kötü haber geldi

Michael Schumacher-Moutierkaza-2013-2Doktorların verdiği son bilgiye göre Michael Schumacher’in hayatının geri kalanını komada geçirme tehlikesi var.

Geçirdiği kayak kazasından sonra hala komada olan efsane yarış pilotu Michael Schumacher’den kötü haber geldi. Doktorların verdiği son bilgiye göre Schumacher’in hayatının geri kalanını komada geçirme tehlikesi var. Bunun yanında doktorlar uyandırmayı başarsa da çeşitli komplikasyonların ortaya çıkabileceği belirtiliyor. Basında çıkan haberlerde ise kaza sonrası hastaneye gidilen süre ve yol şartları nedeniyke Schumacher’in beynine uzun süre oksijen gitmediği, komada uzun süre kalmasının ise vücut fonksiyonlarına zarar verdiği belirtiliyor.

Konu hakkında açıklama yapan beyin cerrahı Andreas Zieger ise, “Schumacher’in durumu kritik ama ortaya atılan iddiaların bir bölümü yanlış. Koma durumu hayatla ölüm arasındadır ve burada geçen süre beyine zarar vermez. Normal koma durumlarında iki haftalık bir süre önemlidir. Schumacher için her şey yapılıyor” açıklamasını yaptı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.