"Niklas" Almanya, İsviçre ve Avusturya'da hayatı felç etti

Niklas-Avrupa-fırtına-2015-3Avrupa’da son yılların en güçlü fırtınası “Niklas” Almanya, İsviçre ve Avusturya’da hayatı felç etti.
Almanya’nın batısını saatte 192 kilometre hızla esen “Niklas” fırtınası vurdu. Almanya’nın birçok bölgesinde hayatı felç eden fırtına 7 kişinin ölümüne neden olurken onlarca kişi yaralandı. Avusturya ve İsviçre’de de can kaybı olduğu belirtiliyor.
Alman Meteoroloji Dairesi’nin (DWD) “Niklas” adını verdiği fırtına son yılların en şiddetli fırtınası olarak tarihe geçti.
Alman Meteoroloji Dairesi, özellikle Alpler ve Almanya’nın kuzeyindeki Harz havzası olmak üzere Almanya’nın birçok bölgesindeki kötü hava koşullarına karşı uyardı.
Alman yetkililer, Allgäu ve Kara Ormanlar Bölgeleri’nde de sağanak yağış nedeniyle sel baskınları ve toprak kaymaları meydana gelebileceğini belirtti.
10 kişi hayatını kaybetti
Almanya’da 7, Avusturya ve İsviçre’de 3 kişinin ölümüne neden olan kasırga zaman zaman 192 kilometre hızla esti.Özellikle Almanya’nın batısında ve güneyinde etkili olan fırtına nedeniyle trafikte büyük kaos yaşandı. Trenler sefer yapamazken, otoyollarda birçok kaza meydana geldi.
Almanya’nın batısındaki Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde şiddetli fırtına nedeniyle tren seferlerinde aksama meydana geldi, bazı otoyollar trafiğe kapatıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.