Reid, Yellen’ın Fed başkanlığını Senato’nun teyit edeceğini açıkladı

Harry Reid-2013-1ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Harry Reid, Cumhuriyetçilerin bütçeyi onaylamamasının bir intihar olacağını belirtti.

EKONOMİ-ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Harry Reid, Bloomberg TV’ye verdiği röportajda, Senato’nun önümüzdeki hafta Janet Yellen’ın Fed başkanlığını teyit edeceğini kaydederek FED Başkan Yardımcılığı görevine Fischer’ın getirileceği konusunda bilgi sahibi olmadığını ifade etti.

Noel’den önce bütçe anlaşmasının netlik kazanacağına inandığını bildirerek bütçe anlaşmasının Kongre’ye ya da Kongre ve Amerikalılara yaptıklarından ötürü önemli bir anlaşma olduğunu söyledi.

Yasayı geçirmek için yeterli Demokrat oyunun olduğunu kaydeden Reid, Cumhuriyetçiler onaylamadığı takdirde bunun bir intihar olacağını dile getirdi.

Temsilciler Meclisi önceki gün Mart 2015’e kadar 1.01 trilyon dolarlık federal harcamaları kapsayan ve borç limitinin artırılmasını öngören bütçe anlaşmasını onayladı. Anlaşma, Demokrat Senatör Patty Murray ve Cumhuriyetçi Paul Ryan’ın liderliğindeki iki partili komite tarafından düzenlendi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.