Rogers, değerli metallere yatırım yapmadığını belirtti

Jim Rogers-2013-3Jim Rogers, şimdilik değerli metallere yatırım yapmadığını ancak yapmak zorunda kalsa altını değil gümüşü tercih edeceğini belirtti.

EKONOMİ-FED’in tahvil alımlarını azaltacağı endişeleriyle 14 yıl sonra ilk kez yatırımcılarını zarara uğratan altına bir darbe de Jim Rogers’tan geldi.

Dünyanın en büyük altın ve değerli maden yatırım danışmanlığı Bullion Vault’un sorularını yanıtlayan Yatırım Gurusu, altın fiyatlarındaki aşağı yönlü seyrin en önemli nedenlerinden birinin en büyük altın alıcısı Hindistan’ın altın alımlarını azaltması olduğunu söyledi.

Enflasyonun daha da aşağı gelmesi ve finansal varlıkların cazip hale gelmesiyle altına olan talebin düşebileceğine dikkat çeken Rogers, ”Altının ne kadar düşeceğini kim bilebilir ki?” diye konuştu.

Şimdilik değerli metallere yatırım yapmadığını ancak yapmak zorunda kalsa altını değil gümüşü tercih edeceğini bildiren Rogers, “Şu an ne altın ne de gümüş alıyorum. Ama bir gün almak zorunda kalırsam gümüşü tercih ederim çünkü gümüş daha ucuz bir yatırım. Eğer iki değerli metal de şu anki seviyelerinden çok daha aşağı seviyelere gerilerse, umarım ikisine de yeteri kadar yatırım yapacak kadar akıllı davranabilirim” diye konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.