Schumacher’in uğur bilekliği yattığı hastaneye götürüldü

Michael Schumacher-Moutierkaza-2013-4Fransa Alpleri’nde geçirdiği kayak kazasında beyninde hasar oluşan Formula 1 pilotu Michael Schumacher’in tedavisi sürerken yakınlarına umut veren bir gelişme yaşandı.

Kaza sonrasında Schumacher’in Grenoble Üniversitesi Kliniği’nde tedavisi devam ediyor. 45 yaşındaki eski Formula 1 şampiyonu, hâlâ ilaçlarla uyutulup yapay komada tutuluyor.

Schumacher’in ne zaman uyandırılacağı belli değil. Ailesi, yakınları, en küçük işaretleri bile umutla karşılıyor.

Michael Schumacher, yarışlarda şans getirsin diye yanına aldığı uğurlarıyla biliniyor. Kazanın yaşandığı gün de eşi Corinna’nın hediye ettiği şans bileziğini takmıştı. Ancak olay sonrasında şans bileziği, ne kaza yerinde ne de ambulansta bulunabilmişti. 29 Aralık’ta meydana gelen kazanın olduğu yerde yeniden yapılan aramada tahta boncuklardan yapılmış bileklik, karlar içinde gömülmüş halde bulundu.

Uğur bilekliği, Schumacher’in yattığı hastaneye götürüldü.

Schmacher’in sözcüsü Sabine Kehm, yaptığı açıklamada, eski Formula 1 pilotunun sağlık durumunun istikrarlı bir şekilde devam ettiğini, 24 saat boyunca gözetim altında tutulduğunu söyledi. Kehm, “Şunu söylemek istiyorum, Michael’in ailesi tedaviyi yürüten doktor ekibinden son derece memnundur ve onlara güven duymaktadır” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.