Teknoloji devleri Trump ile görüştü

Aralarında teknoloji devleri Apple Inc, Amazon ve Microsoft Corp’un da bulunduğu 18 teknojoji şirketinin CEO’su ABD Başkanı Donald Trump ile bir araya geldi.

ABD Başkanı Donald Trump, hükümetin bilgisayar sistemlerini daha verimli hale getirmek için Apple Inc, Amazon ve Microsoft Corp gibi 18 büyük ABD’li teknoloji şirketi ile dün bir araya geldi.

Beyaz Saray, devletin bilgi teknolojisi sistemlerini 18güncellemek ve maliyetleri düşürmek istiyor. Trump, dünkü konuşmasında hükümetin bu tarz önlemler ile 10 yılda 1 trilyon dolar tasarruf edebileceğini belirtti.

Trump, “Hedefimiz, federal yönetimin teknolojisini, vatandaşlara daha iyi hizmet sunacak şekilde dönüştürmektir. Devletin teknoloji devrimine yetişmesi gerekiyor” dedi.

Apple CEO’su Tim Cook, “ABD, dünyanın en modern yönetimine sahip olmalı. Bugün buna sahip değil” dedi.

CEO’lar ve Beyaz Saray ayrıca Trump’ın Nisan ayında gözden geçirmek istediğini açıkladığı kalifiye yabancı işçileri ülkeye getirmeyi amaçlayan vize programını da konuşmak istiyordu.

Konu ile ilgili bilgi sahibi bir kişi Pazar günü yaptığı açıklamada, Apple CEO’su Cook’un göçmen çalışan oranının artması yanlısı olduğunu belirtti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.