“The Wolf Of Wall Street” filmi eleştirmenlerin hedefinde

Baş rollerini Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Jonah Hill, Jean Dujardin, Ethan Suplee’ın paylaştığı Wall Street’in kurtları anlamına gelen ”The Wolf Of Wall Street” adlı filmin anlatılan abartılı hayat tarzı nedeniyle aldığı eleştiriler dış basında sıkça yer alıyor.

Martin Scorse yapımı filmde, 1990’lı yıllarda işlem odalarındaki yozlaşma ve açgözlülük konu alınıyor. Filmde 24 yaşında genç ve hırslı bir adam olan Jordan Belfort, yatırımcıları aldatarak kısa zamanda köşeyi dönüyor ve sonrasında Belfort’un uyuşturucu kullanan, fahişeler ile ilişkiye giren pahalı ve pis bir hayatı oluyor. Film, gerçek bir hikayeden uyarlanıyor.

TIME dergisinden Richard Corliss, Wall Street’te broker olarak çalışan Jordan Belfort’un iyi ve kötü zamanlarını anlatan filmi ”boğulana kadar ahlaksızlık ile yıkanmak” olarak tarif ediyor.

Wall Street Journal’dan Jordan Morgenstern anlamlı bir film olmasını beklerken, içi boş ve yanlış olarak aksettirilen görüntülerin sona ermesi için filmin sonuna kadar bile bekleyemediğini söylüyor.

Los Angeles Times’dan, Betsy Sharkey’e göre filmin Wall Street’in önemli oyuncularından nefret etmenize neden olacağını düşünüyor.

Filmin oyunculardan CNBC’ye konuşan Jordan Hill ise Wall Street portresinin çizilme şekli ile ilgili şunları söylüyor ”Filmde yaptığımız hiç bir şeyin abartılı olduğunu düşünmüyorum.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.