Ukrayna’da Maidan protestolarına seksi bir takvim desteği geldi

Ukrayna’da iktidarla muhalefet arasında üçüncü haftasını dolduran Maidan protestolarına şimdi de seksi bir takvim desteği geldi.

MAGAZİN-Nüfusunun geneli Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç ve Rusya yanlısı olan Kırım’ın Odessa şehrinden birkaç genç kız, bir araya gelerek Kiev’de direnen muhalefet liderlerine destek vermek için “Euromaidan: Uzakta olsak bile beraberiz” isimli 2014 takvimini hazırladı.

Takvim yapraklarının bazılarında muhalefet liderleri Arseniy Yatsenyuk, Vitali Kliçko, Oleg Tyabnibok ve Yuri Litsenko’ya moral veren yazılar ya da Cumhurbaşkanı Yanukoviç ile Rusya lideri Vladimir Putin’le alay eden ifadeler yer alıyor.
Takvimde yer alan sloganlar şöyle:

Ocak ”Sizin için iktidarı değiştirmeye hazırım”, Şubat “Arseniy sesinle batıya da doğuya da gitmeye hazırım”, Mart “Benim yaşım ülkem kadar, bakış açım var”, Nisan “Beni Avrupa’ya götür”, Mayıs “Putin ile ben anlaştım. Jimnastikçilere o hayır demiyor”, Haziran “Maidan bayrağını bedava taşımaya hazırım”, Temmuz “Vitali gel birlikte antrenman yapalım”, Ağustos “Yuri, ben gereken her şeyi aldım”, Eylül “Üzerimden bir an önce moratoryumu indirin”, Ekim “Oleg seninle Maidan’da bile sıcacık”, Kasım “Çevik kuvvetleri üzerime alıyorum”, Aralık “Onu terk ettim. Çünkü adı Viktor”

Maidan takvimi Rusya’nın da dikkatini çekti. Ancak Rus televizyon kanalları takvim için poz veren kızların çekimlerin bir ayakkabı reklamı için kullanılacağını düşündüğünün altını çizdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.