Yeni yılı dolgun dudaklarla karşılayın…

Kate Upton-hamile-15Yeni yıla sadece 15-30 dakikanızı ayırarak dolgun dudaklarla girebilirsiniz…

SAĞLIK-İlerleyen yaşla birlikte ciltte oluşan sarkma ve cansız görünüm günümüz estetik uygulamalarıyla sorunsuzca gideriliyor.

Bu uygulamalardan biri olan dolgu maddeleri, cilt içerisine özel bir enjeksiyonla uygulanıyor ve cildin daha gergin, genç görünmesine imkan veriyor. Zamanın cildiniz üzerinde bıraktığı izleri tek bir hamlede silmeyi sağlayan hazır dolgu maddeleri, sentetik veya biyolojik kaynaklardan elde edilebiliyor. Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor.

Hazır yüz dolgusu nasıl uygulanır?

Hazır yüz dolgularının jel kıvamında bir enjeksiyon işlemi şeklinde uygulandığını dile getiren Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, bu uygulamanın genellikle anesteziye ihtiyaç duymadan yapıldığını söylüyor. Yaklaşık 15-30 dakika kadar süren bu uygulamadan hızlı ve başarılı sonuçlar elde edildiğini belirten Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, geçici hazır dolgunun etkisinin yaklaşık 6 ay ile 1 yıl arasında değişiklik gösterdiğini sözlerine ekliyor.

Dolgu uygulaması hangi durumlarda kullanılır?

Göz ve dudak çevresi, alın, kaş arası, çene ucu ve yanları, ağız çevresi, elmacık kemiği gibi yüz üzerinde oldukça geniş bir alanda uygulanabilen dolgular, akne ve çeşitli yaralanmalar sonucu oluşan deformasyonları gidermede de kullanılabiliyor.

Dolgu uygulaması avantajlarıyla dikkat çekiyor

Sıklıkla hyalüronik asit, kolajen ve kalsiyum hidrosiapatit gibi içeriklerden elde edilen hazır dolgu maddeleri, deride hacim artışına neden olarak, çöken derinin diğer deriden farkını azaltmak amacıyla kullanılıyor. Hazır dolguların estetik uygulamalar içerisinde en avantajlı yöntemlerden biri olduğunu ifade eden Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, görüşlerini aktarmaya şu sözlerle devam ediyor: “Etkisi geçici olan hazır dolgu uygulamaları, geri dönüş olmayan uygulamaların aksine kişilerin memnun kalmaması ya da eski haline dönme isteğine cevap verebilir niteliktedir. Ameliyatla yapılan estetik uygulamaların aksine iyileşme süreci çok hızlı olan bu yöntem, istenildiği takdirde kişilerin ihtiyaçlarına uygun olarak yeniden tekrarlanabilir. Kişinin uygulamadan memnun kalması halinde kalıcı hazır dolgu uygulaması yapılabilir.”

Dolgu uygulamasından sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Dolgu uygulaması sonrasında kızarıklık, hafif morluk, hassasiyet gibi hafif yan etkiler dışında herhangi bir sorun yaşama riski olmadığını söyleyen Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu; uygulamadan sonra solaryum, güneşlenme ve cildi korumadan soğuk havaya maruz kalmaktan kaçınmak gerektiğini ifade ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.