Adrian Newey, ilk testlere hazırlanıyoruz

Adrian Newey, Red Bull Racing’in 2012 aracını, 7 Şubat’ta gerçekleştirilecek ilk test haftasına yetiştirmeyi hedeflediğini belirtti.
Mercedes, kış sezonunun ilk test haftasına çıkmayacağını açıklamıştı. Red Bull’un teknik patronu Newey ise, ilk testlere kadar hazır olmayı planladıklarını kaydetti.
RB8’in gelişimine ilişkin bir soruyu cevaplayan Newey, “Plan ilk testlerde piste çıkmak. Her zamanki gibi çok az bir zaman olacak, ancak eğer yetişemezsek büyük hayal kırıklığı yaşarım” cevabını verdi.
Bu arada Newey, önlerindeki tek muhtemel güçlüğün, testlerden başlamadan önce FIA’nın kaza testlerinden geçme mecburiyetinin bulunması olduğunu belirtti.
Takımlar daha önce, ilk yarış haftasından önce testleri geçmek zorundaydı. Ancak 2012 kurallarına göre, her takımın kendi programına göre, çıkacağı ilk test haftasından önce kaza testlerinden geçmesi gerekiyor.
Newey, “Bazen beklenmedik şeyler olabiliyor, dolayısıyla tek endişemiz bu. Eğer bu dar zamanda beklenmedik birşey olursa, bu oldukça zorlayıcı bir duruma yol açıyor” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.