Dakar Rallisi And Dağları eteklerinde

Arjantin – Şili ve Peru topraklarında düzenlenen 33. Dakar Rallisi’nin 3. günü And Dağları eteklerinde yapıldı.
Dünyanın en zorlu motor sporları organizasyonlarından biri olarak gösterilen 33. Dakar Rallisi’nde heyecan sürerken, Türk takımından Şakir Şenkalaycı genel klasmanda 55. sıraya yükseldi.
Arjantin ve Şili topraklarında gerçekleştirilen zorlu yarışın, 3. gününde And Dağları eteklerinde devam ettiği bildirildi.
Türk takımından Şakir Şenkalaycı’nın, San Rafael-San Juan arasındaki dağlık, kayalık ve nehir geçişlerinden oluşan özel etabı 4.44.48’lik dereceyle 47. sırada tamamlayarak, genel klasmanda 55. sıraya yükseldiği belirtildi.
Türkiye Motosiklet Federasyonu desteği ile 2012 KTM 450 EXC motorlarıyla yarışa katılan Türk ekibinin diğer sporcuları Kemal Merkit ve Selçuk Bektaş’ın özel etap yarışlarının devam ettiği kaydedildi.
ŞAKİR ŞENKALAYCI’DAN HIZLI FİNİŞ
Arjantin – Şili ve Peru topraklarında düzenlenen 33. Dakar Rallisi’nin 3. günü And Dağları eteklerinde devam ediyor.
Mar del Plata’dan 1 Ocak’ta start alan rallinin bugünkü etabında 160 motosiklet start aldı. İlk gün yaşanan ölümlü kaza ve 2. etapta yarış dışı kalan motorcularla beraber yarışçı sayısında azalmalar başladı. Türkiye Motosiklet Federasyonu desteği ile 2012 KTM 450 EXC motorlarıyla yarışa katılan Türk takımında Kemal Merkit 55, Selçuk Bektaş 153, Şakir Şenkalaycı ise 184 numara ile yarışa devam ediyorlar. Rallinin 3. günü, San Rafael – San Juan arasındaki dağlık, kayalık ve nehir geçişleriyle dolu zorlu bir özel etapta toplam 561 kilometrede gerçekleşiyor. Sabahın erken saatlerinde start alan yarışçılar, zorlu parkurda yarışa devam ediyorlar. 184 numara ile 3.etapta hızlı start alan Şakir Şenkalaycı, zorlu parkuru 04:44:48’lik derecesiyle 47. sırada tamamlayarak ilk Dakar Rallisi tecrübesinde büyük bir başarı elde etti. San Rafel – San Juan arasındaki 270 kilometrelik zorlu parkurda Şakir, günün kontrol noktalarını da 40-60. sıralarda geçerek finişe varmayı başardı. Şakir, elde ettiği bu derece ile genel klasmanda da şu anda 09:34:23’lük derecesiyle 55. sıraya yükseldi. Diğer sporcularımız Selçuk Bektaş ve Kemal Merkit ise halen özel etap yarışına devam ediyorlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.