Dakar rallisininde Martinez Boero, kaza'da hayatını kaybetti

Arjantin’de ilk etabı gerçekleştirilen Santa Rosa dakar rallisininde 38 yaşındaki sürücü Jorge Martinez Boero, yarış sırasında geçirdiği kaza nedeni ile hayatını kaybetti.
38 yaşındaki sporcu yarışın ilk ayağında düşmesi sonucu geçirdiği kaza sonucunda hayatını kaybetti. Sağlık ekiplerinin sporcuyu kurtarmak için gösterdikleri çaba yeterli olmazken; Arjantinli yarışçı Jorge Martinez Boera, 33 turluk yarışın ilk etabını bitirdikten sonra düşerek 2 kilometre sürüklendi ve bu kaza sonucunda ağır şekilde yaralandı.
Arjantinli sporcu, kaza geçirdikten sonra sağlık ekipleri tarafından yarış alanına inen helikopter ile birlikte hemen hastaneye götürülmek üzere yola koyuldu fakat 38 yaşındaki yarışçı hastaneye götürüldüğü sırada hayata gözlerini yumdu.
Boera geçtigimiz yılda dakar rallisine bir defa katılmış ve yine kaza geçirmesinin ardından emekli olması için istekte bulunulmuştu. 38 yaşındaki yarısı Şili şehrinde düzenlenen bu yarışta geçirdiği kaza sonucu derin bir vadinin içine düşmüştü ve yardım için 8 saat beklemişti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.