D'Ambrosio: 'Kariyerim sona ermedi'

Jerome d’Ambrosio, Virgin’in gelecek sezon Charles Pic ile anlaştığını açıklamasının ardından, Formula 1 kariyerinin sona ermediğini söyledi.
turkiyef1.com’un haberine göre, çaylak sezonunda başarılı bir yıl geçiren D’Ambrosio, Avustralya ve Kanada’da 14. olarak, pilotlar klasmanında sezonu takım arkadaşı Timo Glock’un önünde tamamladı.
Buna rağmen takım, gelecek yıl için D’Ambrosio’nun yerine Charlis Pic ile anlaştığını açıkladı. D’Ambrosio ise, performansının gelecek yıl gridde kalmak için yeterince iyi olduğuna inandığını kaydetti.
Sezonu yüksek bir performansla sona erdirdiğini belirten D’Ambrosio, Brezilya GP için “muhtemelen sezonun en iyi yarışı” nitelemesinde bulundu.
D’Ambrosio, “Gelecek yıl Virgin’le olmayacağım. Fakat takım benden memnundu. Hedefim tabi ki gelecek yıl da burada olmak” dedi.
Pilot piyasasının esnek olduğunu hatırlatan D’Ambrosio, “İsim vermiyorum ama çeşitli seçenekleri ele aldık. Benim durumum geçtiğimiz seneyle aynı, tek farkı, bu yıl iyi bir sezon geçirdiğimi göstermiş oldum” diye konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.