Ecclestone, 2012'de Türkiye'yi kaybettik

Bernie Ecclestone, 2012’de Türkiye’yi kaybettikleri için büyük hayal kırıklığı yaşadığını kabul etti.
Ülkemizde 2005 senesinde başlayan macera, 2011’deki yarışla sona erdi. Çünkü Ecclestone ve Türkiye’deki yetkililer arasında yeni anlaşma üzerine fikir birliği sağlanmadı.
Ecclestone yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Türkiye hakkında biriyle konuşuyordum. Orayı kaybetmemiz, yazık oldu. Çünkü dünyada gerçekten ilerleyecek o ülkelerden birisiydi ve işte bu yüzden ilk yer olarak oraya gittim”
trf1.net’in haberine göre öte yandan Ecclestone’a göre 2013’ten itibaren Amerika’da iki yarış yapılacak olmasına rağmen Formula 1, ülkede yine de azınlık sporuymuş gibi görülecek.
2007’de Indianapolis’teki yarıştan bu yana takvimde yer almayan Amerika, Austin ile gelecek sene takvime girdi ve sonraki sene New Jersey’deki cadde yarışı ile katılım sayısı 2’ye çıkacak.
Formula 1’in 10 sene içinde Amerika’da büyüyüp büyümeyeceği sorusuna Ecclestone: “Hayır. Amerika’da en fazla 2 yarışımız olur ve bu ülkeyi, Avrupa kadar büyük düşünürseniz ki Avrupa’da çok yarış var; bu, Amerika için zor. Eğer orada çok daha fazla yarış yaparsak ve daha fazla televizyonda görünürse tamam. Ayrıca Amerika’nın geri kalanı, bir şeye başlamadan önce kâr görmek ister gibi bir durum var ve bunu yapmak o kadar kolay değil” açıklamasında bulundu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.