Eski formula 1 pilotu Zanardi, 'Hamilton güçlü dönecek'

Eski formula 1 pilotu Alex Zanardi 2011 yılında zor bir sezon geçiren ve kişisel problemleriyle boğuşan Lewis Hamilton’un yeni sezona güçlü bir dönüş yapacağını düşündüğünü söyledi.
2008 dünya şampiyonu Hamilton bu yıl sezonu beşinci sırada tamamlayıp çok konuşulan kazalara karışmasının kişisel sorunlarından kaynaklandığını itiraf etmişti.
Jordan, Minardi, Lotus ve 90’lı yıllarda Williams için yarışan Zanardi, Hamilton’un bu sezon kişisel problemlerinin üstesinden gelip alışılmış yüksek performansına kavuşacağına inandığını söyledi.
turkiyef1.com’un haberine göre Zanardi ayrıca “Tanıdığım insanların hemen hepsi olaya yetenek tarafından bakıyor çünkü Lewis tanıdığım en yetenekli pilot. Ancak olgunluk açısından bakarsan tanıdığım hemen hiç kimse olgunluk konusunda Lewis’in yanına bile yaklaşamaz. Bu yaşadıkları Lewis Hamilton’un da bir insan olduğunu gösterir. Hepsi bu.” dedi.
Konuşmasına Lewis Hamilton’un bir italyan dergisinde okuduğu röportajında yaşına göre çok olgun açıklamalar yaptığını ve yaşadıklarını sadece ayağının takılması olarak gördüğünü söyleyerek devam eden Zanardi “Dersini aldığını düşünüyorum, eski performansına dönecek yetenek ve olgunluğa sahip. İngiliz olmanın ve Lewis Hamilton olmanın getirdiği büyük baskıya rağmen bunu başarabilir.” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.