Ferrari gündemindeki yeni isimler

Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo’nun, Felipe Massa’nın durumunun gelecek yıl değerlendirileceğini ifade etmesinin ardından bir sonraki sezon için farklı isimler şimdiden İtalyan ekibinin gündemine gelmiş durumda.
Montezemolo’nun açıklamasından önce yer alan haberlerde, 28 yaşındaki Sutil’in, sezonu Williams’la bir yıllık anlaşma yaparak geçirdikten sonra 2013’te Ferrari ile anlaşabileceği iddia edliliyordu.
Bild gazetesi, Montezemolo’nun pilotlar hakkında, “Geleceğimizi planlıyoruz” açıklamasına yer vererek, bu planlama içinde Sutil’in de bulunduğunu yazdı.
Ancak gazete, Montezemolo’nun Nico Rosberg’den de,”Rosberg’i seviyorum, aklı başında, sürekli kendini geliştiren biri” diye bahsettiğini ifade etti.
Auto Motor und Sport dergisi ise, Montezemolo’nun “Başka iki başarılı genç Alman daha var” ifadesiyle Sutil ve Nico Hülkenberg’i işaret ettiğini belirtti.
Kubica ile ilgili olarak da Montezemolo, Polonyalı pilotun mümkün olduğunu ancak rehabilitasyon sonrasındaki durumunun netlik kazanması gerektiğini söyledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.