Webber, 'Beni gülümseten bir mesajdı'

Mark Webber, 2011 dünya şampiyonmasında, arkadaşlarından biri olan Fernando Alonso’yu geride bırakarak üçüncü olmasının ardından karmaşık duygular içinde olduğunu ifade etti.
BBC’ye yazan Webber, şampiyonanın son bölümünde Jenson Button ve Fernando Alonso ile ilk üç içinde yer almak için mücadele ettiklerini hatırlattı.
FIA’nın geçtiğimiz günlerde Hindistan’da gerçekleştirdiği ödül töreni galasını işaret eden Webber, “Buraya sadece ilk üçe giren pilotlar gidiyordu. Jenson, Fernando ve ben, geçtiğimiz ay Brezilya’daki son yarıştan önce seyircilerin önünden geçiş sırasında bu konuda şakalaşmıştık” dedi.
turkiyef1.com’un haberine göre Webber yaptığı açıklamada; “Hepimiz şampiyonadaki pozisyonumuzu geliştirmek istiyorduk. Sonunda Brezilya’da kazandım, bu da tabi Fernando’yu dördüncülüğe itti. Zor bir rakip, fakat bir puanla kaybetmekten dolayı mutsuz olduğunu sanmıyorum” ifadelerini kullandı.
Webber, “Tam Hindistan’a gitmeden önce gün Fernando’dan bir mesaj aldım. Bana Hindistan’a gitmek zorunda olduğumu hatırlıyordu. Mesajda şöyle diyordu: ‘Kaptan pilotunuz konuşuyor. Uçağınız kalkışa hazır’. Beni gülümseten bir mesajdı” diye yazdı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.