Altın Kızlar: Nurcan Taylan ve Sibel Özkan

Gürcistan’da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası’na sporcularımız fırtına gibi başladı.
Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te düzenlenen Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası, 38 ülkeden 96 kadın, 136 erkek olmak üzere toplam 232 sporcunun katılımı ile başladı.
Başkent Tiflis’teki Spor Sarayı’nda düzenlenen şampiyona, kadınlar 48 kilo müsabakalarıyla start aldı. Bu sıklette Türk sporcular Nurcan Taylan ve Sibel Özkan Konak podyuma çıktı.
Nurcan Taylan (üstte), koparmada ilk hakkında denediği 77 kiloyu başarıyla kaldırdı. İkinci hakkında ise 80 kiloyu kaldıramayan olimpiyat şampiyonu milli sporcu, üçüncü hakkında 81 kiloyu kaldırmayı başardı ve bu kiloyla ilk sırada yer alarak altın madalyanın sahibi oldu.
Diğer Türk sporcu Sibel Özkan Konak da (üstte) ilk hakkında 79 kiloyu omuzladı, ikinci hakkında da 80 kiloyu kaldırmayı başardı. Milli halterci, üçüncü hakkında ise 81 kiloyu kaldırmakta başarısız oldu. 80 kilo ile üçüncü sırada yer alan Konak, bronz madalya elde etti.
Koparmada gümüş madalyanın sahibi ise İtalyan Genny Caterina Pagliaro oldu. İtalyan halterci, ilk hakkında başaramadığı 80 kiloyu ikinci denemesinde kaldırdı. Pagliaro, üçüncü hakkında da 81 kiloyu kaldırmayı başardı ve bu kiloyla ikinci sırada yer aldı.
Nurcan Taylan ve Sibel Özkan Konak; Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar’la birlikte gururla poz verdi.
SİBEL ÖZKAN SİLKME VE TOPLAMDA 2 ALTIN MADALYA KAZANDI
Daha sonra yapılan silkme müsabakalarında Sibel Özkan Konak fırtınası esti. 99 kilo kaldıran Konak, toplamda da 179 kiloya ulaştı. Sporcumuz böylelikle silkmede ve toplamda 2 altın madalya kazandı. Sibel Özkan Konak, şampiyonayı koparmada bronz, silkmede ve toplamda altın olmak üzere 3 madalyayla tamamladı.
Koparmada zirvede yer alan Nurcan Taylan ise, silkmede 97 kiloyla 4. sırada kalırken, toplamda 178 kiloluk derecesiyle gümüş madalya elde etti. Türkiye, böylece kadınlar 48 kiloda toplamda 5 madalya kazandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.