Avrupa yarışları azalmamalı


Ferrari’den Piero Ferrari, Formula 1 patronlarının Avrupa yarışlarını korumak için her şeyi yapmaları gerektiğini düşünüyor.
Şirketin kurucusu Enzo Ferrari’nin ailesinden kalan tek oğul olan Piero, Wroom etkinliğini ziyarette basının sorularını cevapladı.
Piero yaptığı açıklamada; “F1 dünya şampiyonası olmalı bu yüzden Avrupa dışına çıkması gayet normal. Pişman olduğum tek şey ise Fransa GP gibi bazı önemli yarışların olmaması. Bunun gibi diğer yarışları kaybedersek utançverici olur.Avrupa yarışlarının azalması taraftarı değilim. Bizim için Silverstone, Monza ve Spa yarışı gibi gerçekten önemlidir. Her sene oralarda harika yarışlar izliyoruz bu yüzden umarım o yarışları kaybetmeyiz. F1’deki galibiyet ve şampiyonluklarla satışların direkt alakası olduğunu düşünmüyorum. Normalde arabalar satıyoruz ve bunun sonuçlarla alakası yok.
Bana göre bir bağlantısı yok bu yüzden sıradaki sezonda 2011’e göre daha iyi olmamızı umuyorum. Kazanmak için yarışıyoruz, sadece orada olmak için değil. Benim isteğim böyle. Ferrari yol araçları için finansal kriz var ancak diğer ülkelerde Ferrari’nin 2012’de iyi durumda olacağını düşünüyorum.” dedi.(trf1.net)

Leave a Reply

Your email address will not be published.