Dubai Rallisi’nin galibi Nasser Al Attiyah-Giovanni Bernacchini takımı

Nasser Al Attiyah-Giovanni Bernacchini-2013-1Dubai Uluslararası Rallisi’nin galibi, Katar’dan Nasser Al Attiyah-Giovanni Bernacchini takımı oldu.

MOTOSPOR-Yarışı, Katar’dan Ford Fiesta RRC ile katılan Nasser Al Attiyah-Giovanni Bernacchini takımı birincilikle tamamlarken, ikinciliği Katar’dan Misfer Al Marri-Nicola Arena takımı, üçüncülüğü ise Abdullah Al Qassimi-Steve Lancaster ikilisi elde etti.

Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nın son ayağı olan Dubai Uluslararası Rallisi’ne katılan 23 takımdan sadece 13’ü etapları tamamlayabildi. Yarışlara katılan iki Türk takımı da finişe varamadı. Burcu Çetinkaya ve Özlem Akgüç araçlarındaki şanzıman arızası nedeniyle servise bir etap kala yarışı bırakmak zorunda kaldı. Vedat Diker-Erdal Oral’ın takımı ise 3 lastiklerinin art arda patlaması sonucu etapları tamamlayamadı.

Takımların, çöl şartlarında başarıyla bitirmeye çalıştıkları etaplarda güzergahı bulmada zorluk çektiği gözlendi. Birçok araç rotasından çıkıp, farklı parkurlarda ilerleyerek zaman kaybetti.

Yarışı kazanan Katar’dan Al Attiyah, yıllardır katıldığı rallide son 7 yıldır birinciliği elde ediyor.
Etapları tamamlayan araçlar, Dubai World Trade Center park alanında hazırlanan standa çıkarak seremonik geçiş yaptı. İlk 3 takımın ödüllerini aldığı tören de bu geçişin ardından yapıldı. Birleşik Arap Emirlikleri Otomobil ve Gezi Kulübü (ATCUAE) Başkanı Dr. Muhammed Bin Suleym, birincilik ödülünü Katarlı takıma verdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.