Eraybar, İsveç Voleybol Federasyonu başkanı oldu

Türk voleybolunun efsane isimlerinden Değer Eraybar’ın kardeşi Saffet Eraybar, İsveç Voleybol Federasyonu başkanlığına seçildi.
Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, uzun yıllardır İsveç’te yaşayan Eraybar’ın, 26 Kasım’da yapılan İsveç Federasyonu Olağanüstü Kongresi’nde başkanlığa getirildiği kaydedildi.
Açıklamada, kongrede hazır bulunan 47 delegenin oy birliğiyle başkanlığa seçilen Eraybar’ın konuyla ilgili, ”’Kişisel olarak böyle bir düşüncem yoktu. Ama federasyon yönetimi aday olmam konusunda çok ısrarlı davrandı. İsveç Voleybol Federasyonu’nda 96 delege var. Genel Kurul’a gelen 47 üye benim için oy kullandı. Dört ay sonra esas seçim yapılacak. İsveç kamuoyu, o genel kurulda da beni tek aday olarak gösterip, 2013’e kadar bu görevde kalmamı istiyor. Görev verildiği sürece İsveç voleybolunu yöneteceğim. Türkiye’yi burada en iyi şekilde temsil etmeyi de sürdüreceğim” yorumlarına yer verildi.
Saffet Eraybar, tıpkı ağabeyi Değer Eraybar gibi Galatasaray’da voleybol oynadı ve çeşitli takımlarda antrenörlük yaptı. 65 yaşındaki Eraybar’ın, voleybol ile ilgili yazıları da yakından takip ediliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.