Federer finalde Cuevas ile karşılaşacak

Roger Federer, 1 saat 55 dakika süren zorlu yarı finalde Arjantinli Schwartzman’ı mağlup etmeyi başardı.Majesteleri yarın 17.00’de Cuevas ile finalde karşılaşacak
TEB BNP Paribas İstanbul Open’ın 1 numarası Roger Federer, Arjantinli Schwartzman’ı 1 saat 55 dakika süren 2-6, 6-2 ve 7-5’lik setlerle mağlup ederek finale adını yazdırdı. Çeyrek finalde Traver’i 2 saat 27 dakikada deviren Federer’in işi yarı finalde de kolay olmadı.
Maça tutuk başlayan ve Schwartzman tarafından 3. ve 7. oyunlarda servisini kırdıran Federer, 32 dakika süren ilk seti 6-2 kaybetti.
KIRAN KIRANA GEÇTİ
Rollerin değiştiği ikinci sette bu kez 4. ve 8. oyunlarda rakibinin servisini kıran Majesteleri, yine 32 dakika süren bu seti 6-2 kazandı.
3. sette de büyük çekişme vardı kortta. 12. oyunda setteki ilk servisi kıran Roger Federer, 7-5 ile final biletini kaptı.
FEDERER HAKEMLE TARTIŞTI
MAJESTELERİ Roger Federer, ilk setin ilk oyununda maçın hakemiyle tartıştı.
Federer, kazandığı ilk setin ilk oyunundaki bir pozisyonda rakibinin aldığı sayıya itiraz etti. Hakeme, rakibinin vurduğu topun dışarı çıktığını söyleyen Roger Federer, bu iddiasında ısrarcı oldu. Ancak sonuç değişmedi ve hakem sayıyı Arjantinli sporcuya verdi. Bir süre daha hakeme sitem eden Federer’e tenisseverler de alkışla destek verdi.
Öte yandan karşılaşmaya kimin servis atarak başlayacağını belirleyen para atışını milli tenisçi İpek Soylu yaptı.
MAJESTELERİ’NDEN TESELLİ
KARŞILAŞMADAN sonra Federer, Schwartzman’a sarılarak teselli etti.
Dünya 2 numarası karşısında iyi bir performans gösteren Arjantinli sporcuyu taraftarlar da ödüllendirdi. Schwartzman’ın korttan ayrılışı esnasında tüm tenisseverler Arjantinli sporcu lehine tezahürat yaparak alkışladı.
Taraftarlarca büyük sevgi gösterisinde bulunulan Federer de maçtan sonra hayranlarına imza dağıttı.
DIMITROV, FEDERER’İ KAÇIRDI!
TURNUVANIN 3 numarası Pablo Cuevas, iki numaralı seri başı Grigor Dimitrov’u 1 saat 15 dakikada 6-2 ve 6-4’le zorlanmadan geçti. İlk sette iki oyuncu da etkili servis atmakta zorlandı.
Dünya sıralamasında 23. sırada bulunan Cuevas, Dimitrov’un servisini 4 kez kırarak ilk seti 6-2 kazandı. Çekişmeli geçen ikinci sette daha az hata yapan ve bir kez servis kıran Pablo Cuevas, seti 6-4 alarak finale kalırken, Dimitrov, Federer’le karşılaşma şansını yitirdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.