Fenerbahçe Olimpiyat kotası aldı

Milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, olimpiyat kotası aldı ve bunu başaran ilk kadın boksör oldu. Öte yandan Esra Yıldız, Busenaz Sürmeneli ve Batuhan Çiftçi ile birlikte olimpiyat kotası alan sporcu sayımız 4’e yükseldi.

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Olimpiyat Oyunları Boks Avrupa Kıtası Elemelerinde 51 kiloda mücadele eden Fenerbahçe sporcusu milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, Belaruslu rakibi Yulya Apanasovich’i mağlup ederek yarı finale yükseldi ve olimpiyat kotası aldı.

Çakıroğlu, Olimpiyat Oyunlarına kota kazanan ilk kadın boksör oldu.

BİR KOTA DA ESRA YILDIZ’DAN
Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kota Müsabakaları’nın çeyrek finalinde milli sporcu Esra Yıldız 60 kiloda Macar Kata Pribojszki ile karşılaştı. Rakibini yenen Esra, organizasyonda Türkiye’nin ikinci olimpiyat kotasını alan isim oldu. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kota Müsabakaları, 8 Haziran Salı günü sona erecek.

KOTA 4’E YÜKSELDİ
69 kilo çeyrek finalinde ringe çıkan Busenaz Sürmeneli, Ermeni rakibi Ani Hovsepyan’ı mağlup ederek adını yarı finale yazdırdı ve ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları vizesi alan bir başka isim oldu. Daha önce Tokyo Olimpiyat Oyunlarına katılmayı garantileyen 52 kiloda Batuhan Çiftçi, çeyrek final müsabakasında Romen rakibi Cosmin Petre Girleanu’yu mağlup ederek Avrupa Kota müsabakalarında yarı finale yükseldi. Yarın devam edecek olan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kota müsabakaları 8 Haziran Salı günü sona erecek.