Lotus, Kimi Raikkonen'in takımda kalmasını bekliyor

Lotus, ismi yeniden Ferrari ile geçmeye başlayan Kimi Raikkonen’in en azından bir yıl daha takımda kalmasını bekliyor.
BT MOTOSPOR-Geçtiğimiz hafta sonu, takımın gelecek sezon Felipe Massa’yı göndermesi halinde, Raikkonen’in, Ferrari Başkanı ile arasının bozuk olmasına rağmen, aday listesinin başında olduğu ortaya çıkmıştı.
Bununla birlikte Lotus takım patronu Eric Boullier, Raikkonen-Ferrari haberlerinden rahatsızlık duymadığını belirterek, Fin pilotun Lotus’ta yarışmaktan daha iyi bir seçenek görmediğini söyledi.
Boullier, “Ferrari’nin gazetelerde olması hoş, fakat Kimi’nin Ferrari’ye geri dönmeyi planladığına dair hiç bilgim yok” dedi.
Raikkonen-Grosjean ikilisinin gelecek sezon takımda yarışmaya devam edip etmeyeceği sorusuna Boullier, “Kesinlikle. Onları ayırmak için bir neden yok” cevabını verdi.
Ferrari ise mevcut sürücü kadrosundan hala memnun olduğunu söylemeye devam ediyor. Takım patronu Stefano Domenicali, “Kimi bizimle dünya şampiyon oldu. Medyada çıkan spekülasyonları görüyorum. Ama bunlar spekülasyondan öteye geçmiyor” dedi.
2013’teki sürücü kadrosu konusunda karar vermekte veya açıklama yapmakta acele etmediklerini tekrarlayan Domenicali, “Felipe ile birlikteyiz, onu korumak istiyoruz. Bu şampiyona açısından önemli. Dolayısıyla bunun dışında bildirilecek yeni bir haber yok” diye konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.