Potanın Perileri 70 – 65 Hırvatistan

Londra Olimpiyat Oyunları’nda Potanın Perileri, A Grubu’ndaki son maçında Hırvatistan ile karşılaştı. Hırvatistan’ı 70-65 mağlup eden ay yıldızlılar, grubu ikinci sırada tamamladı ve çeyrek finalde Rusya’nın rakibi oldu.
BT SPOR-Londra Olimpiyat Oyunları’nda Potanın Perileri, A Grubu’ndaki son maçında Hırvatistan ile karşılaştı. Hırvatistan’ı 70-65 mağlup eden ay yıldızlılar, grubu ikinci sırada tamamladı ve çeyrek finalde Rusya’nın rakibi oldu.
Londra Olimpiyat Oyunları’nda madalya umutlarımızdan A Milli Bayan Basketbol Takımımız Hırvatistan ile karşı karşıya geldi. Potanın perileri grupta oynadığı ilk 4 maçında sadece ABD’ye yenilerek çeyrek finale çıkmayı garantilemişti.
Potanın perileri ilk dakikalarda Bahar Çağlar’ın sayılarıyla 4-0 öne geçti. Periyodun ortalarına doğru toparlanan Hırvatistan Sandra Mandır’ın sayısı ile 12-9 öne geçti. Daha sonra karşılıklı basketlerle devam eden ilk periyodu Ana Lelas’ın 3 üçlük atışıyla 24-18 geride kapattık.
İkinci periyoda Esmeral Tunçluer ve Bahar Çağlar’ın sayılarıyla başlayan milli takım skoru 24-22’ye getirdi. Daha sonra Ana Lelas kendisine yapılan faul sonra serbest atışları sayıya çevirerek Hırvatistan’ı rahatlattı. Işıl Alben çaldığı topla hızlı hücumu bitirdi ve 5. sayısını kaydetti. Etkili oyununu sürdüren Işıl, Esmeral’in asistiyle üçlüğü Hırvat potasına gönderdi ve milii takımımız 29-27 öne geçti. Periyodun son bölümleri karşılıklı bulunan sayılarla oynandı ve potanın perileri devreye 33-31 ile girdi.
Devreye Luca Ivankovic’in 2 sayılık basketiyle başlayan Hırvat milli takımı eşitliği sağladı ancak Bahar Çağlar hemen cevap vererek skoru 35-35 yaptı. 3. periyodta pota altında Nevriye Yılmaz’ı kullanan milliler oyun kontrolünü eline aldı. Sliskovic ve Jelavic’in sayılarıyla farkın açılmasını engelleyen Hırvatistan farkı 8 sayılarda tutmayı başardı. Holingsvorth, pota altındaki başarı oyunlarıyla faule mahruz kaldı ve kullandığı serbest atışlar sonrası skoru periyodun bitimine 22 saniye kala 58-42’ye taşıdı. 3. periyodun son saniyelerinde serbest atışları sayıya çeviren Mirna Mazic skoru 58-44 yaptı ve son periyoda 14 sayılık bir farkla girdik.
Son çeyrekte oyunu kontrol eden Potanın Perileri, sahadan 70-65’lik skorla galip ayrıldı. Bu galibiyetle ay yıldızlılar grubu ikinci sırada tamamladı ve çeyrek finalde Rusya’nın rakibi oldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.