Senna, Williams takımı ile mücadele edecek

Beklendiği üzere Bruno Senna, Williams takımı ile 2012 sezonunda mücadele edecek.
Bruno Senna, 2010’da HRT ile Formula 1’de yarışmaya başlamış ama 2011 başında kendisine koltuk bulamamıştı.
Aynı sezon Nick Heidfeld’in gidişi ile boşalan Lotus Renault koltuğuna oturan Brezilyalı pilot, bu sene Williama ile gridde yerini alacak.
Williams, 2012’de Senna ve Pastor Maldonado ile yarışacak. Williams’ın yeni pilotu Senna, Jerez’de 9 Şubat’ta direksiyona geçecek.
Frank Williams, “Bruno, daha 20 yaşında yarışmaya başladı ama F3 ve GP2’de yeteneğini hemen kanıtladı. 2008 GP2 sezonunda sıkı mücadelede Bruno, Monaco ve ıslak zeminde Silverstone’daki dikkate değer zaferleriyle şampiyonayı 2. tamamlamıştı. Bruno’nun Formula 1’deki iki sezonu, istikrarlı sonuçlar elde etmesi için ona yeterli imkânı tanımadı. Bu yüzden onu bir pilot olarak değerlendirip anlamamız için fazlasıyla zaman harcamamış gerekiyordu. Onu hem pistte hem de simülatörümüzde değerlendirdik. Hızlılığını ve teknik konulardaki bilgisini kanıtladı. Her şeyin ötesinde öğrenme ve bunları öğrenme kabiliyeti hızlı ve istikrarlıydı. Şimdi yeteneğini, yarış aracımızda görmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.
Bruno Senna yaptığı açıklamada, “Williams’ın beni yarış pilotlarından biri seçtiği için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Takımın büyük bir geçmişi var ve umarım tarihlerinde iyi bir bölüm oluşturmalarına yardım ederim. Değerlendirme süreci yoğun ve sistemliydi ama fabrikada geçirdiğim zamanda, bu sezon daha başarılı olma adına takımda harika insanların ve gereken bütün kaynakların olduğunu gördüm. Amcamın yarıştığı takım için sürmek çok ilginç olacak; özellikle de birçok kişinin Ayrton ile birlikte çalışmış olması ile birlikte. Umarım bazı hatıraları tekrarlarız ve yenilerini ortaya çıkarırız” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.