Watson, günümüzde yarış sporu daha eğlenceli

Formula 1’in eski pilotlarından John Watson, geçen sezon yapılan teknik değişikliklerin sporu daha eğlenceli hale getirdiğini düşünüyor.
12 yıllık kariyerinde 5 yarış kazanan Watson, 2011’in son senelerin en heyecan verici sezonlarından biri olduğunu düşünüyor.
Sky Sport’a konuşan Watson: “Bana göre harika bir sezondu. Açıkçası tek bir takım ve tek bir pilot egemendi ama (spora) giren çok fazla teknoloji oldu: DRS, KERS’in dönüşü ve Pirelli lastikleri. Sadece bunlar bile birçok geçiş sağladı; motor sporları için olmazsa olmaz değil ama eğlence yarattı ve izleyenler, uzunca bir süredir şahit olmadıkları şekilde araçların yarışmalarını, birbirlerini geçmelerini seyretti”
Red Bull Pilotu Sebastian Vettel, sezon bitimine 4 yarış kala şampiyonluğunu ilan etmişti. Watson, Alman pilotun başarısını inanılmaz buluyor ama sadece pist üzerinde değil.
Watson: “Sebastian’ın yaşında hiç Formula 1 aracı kullanmamıştım; o, iki defa şampiyon oldu. Adam ki ona neredeyse çocuk diyebilirsiniz, inanılmaz; kokpitteki kabiliyeti. Belki bana göre daha heyecan verici şey, kokpit dışındaki kabiliyeti; farklı bir dilde, özellikle İngilizcede, konuşması ve iletişim yeteneği, sürüş yeteneğine eşdeğerde. Takdire değer bir genç adam. Ve aslında 2012’ye girerken, Red Bull’un ona gereken donanımı sağladığını varsayarsak, bir başka şampiyonluk kazanma potansiyeli var. Red Bull, kazanan yolundan uzaklaştırılması zor bir takım. Yani Sebastian Vettel zaten harika; önümüzdeki 10 senelik zamanda muhtemelen daha da iyi olacak”

Leave a Reply

Your email address will not be published.