Zafer,Kuznetsova ve Zvonareva'nın

Avustralya Açık’ta çift kadınlar şampiyonluğuna Rus ikili Svetlana Kuznetsova ve Vera Zvonareva ulaştı.
Rod Laver Arena’da oynanan final mücadelesinde 11 numaralı seribaşı İtalyan tandem Sara Errani ve Roberta Vinci’ye 5-7, 6-4 ve 6-3’lük setlerle galip gelen Kuznetsova/Zvonareva, kariyerlerindeki ikinci çiftler zaferine ulaştı.
Final maçının ilk setine beşinci oyundan itibaren üst üste kırılan servisler damga vurdu. Bir ara servis karşılayan ikililerin üst üste 15 puan kazandığı maçta 7 kez peş peşe servis kırılırken, skor 6-5’e geldi. Setin sonunda Sara Errani’nin attığı servis oyununu elde eden İtalyanlar, 7-5 ile seti bitirdi.
İkinci setin başında fırsatları yakalayan taraf yine Errani/Vinci’ydi. İlk kez Grand Slam finali oynayan İtalyanlar, 15/40’tan üç oyun kaybederken, altı servis kırma puanı ıskaladı. Sekizinci oyunda Kuznetsova’nın üç harika puan vuruşu ile 0/40’a ulaşan Rus ikili, servisi kırıp 5-3 öne geçti ve seti de 6-4 ile galip tamamladı.
Final setine de iyi başlayan Kuznetsova/Zvonareva, 3-0 öne geçtikten sonra bu avantajını koruyarak maçı bitirdi. Son oyunda 5 beraberlik yaşanırken, üç servis kırma puanını çıkaran Kuznetsova ve Zvonareva adını şampiyonluğa yazdırdı.
Daha önce oynadığı 6 çift kadınlar finalinin beşinden yenik ayrılan Svetlana Kuznetsova, 2005’ten sonra ikinci kez bu turnuvada çiftler birinciliği alırken, Vera Zvonareva da 2006 Amerika Açık’tan sonra bir kez daha mutlu sona ulaştı. Rus tenisçiler, şampiyonluk yolunda son şampiyon Dulko/Pennetta ve 6 numaralı seribaşı Mirza/Vesnina’yı da devirmişti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.