Jos Verstappen,' O bir Superman değil'

Formula 1’de yedi kez dünya şampiyonu olan Michael Schumacher’in 1994 yılındaki takım arkadaşı Jos Verstappen, Alman pilotun ilk şampiyonluğunu yasal olmayan elektronik yardımla aldığını iddia etti.
Schumacher’in Benetton’dan takım arkadaşı olan Hollandalı, Alman meslektaşının kullandığı otomobilde sürücüye yardımcı olacak gizli bir elektronik sistem olduğunu söyledi. “Benetton’da beraberken neler döndüğünü biliyorum” diyen Verstappen, “İnsanların bahane bulmaya çalıştığımı düşüneceğini biliyorum ancak o arabada benimkinde olmayan bir şeyler vardı” ifadelerini kullandı.
“Her zaman Schumacher’in yaptığının imkansız olduğuna inandım. Sınırda fren yapıp, virajları alabildiğim kadar sert alıyordum, ama o bunu nasıl yapıyordu? Bir şeyler yanlıştı. Bana hiç bahsedilmemişti ancak elektronik yardım sistemleri vardı. Daha sonraları Flavio Briatore’ye sorduğumda, ‘Bu konuyu kapatalım’ dedi. Bu yüzden eminim” şeklinde konuşan Hollandalı, sözlerini şöyle bitirdi:
“Herkes gibi Michael da otomobiline bağlıydı. Çoğu insan için o tanrı gibi ama o bir Superman değil, bir go-kart yarışında beni yenemez!”

Leave a Reply

Your email address will not be published.