Oscar Pistorius’un “hırsız sanıp vurdum” savunması çöktü

Oscar Pistorius-2014-1Güney Afrikalı paralimpik atlet Oscar Pistorius’un (27) model sevgilisi Reeva Steenkamp’ı (29) öldürmekten yargılandığı davada tanık sandalyesine oturan her yeni tanığın ifadesi, efsanevi sporcunun “hırsız sanıp vurdum” savunmasını dayanaksız hale getiriyor.

Davayı takip eden bazı avukatlar Pistorius’un savunması çöktü yönünde görüş bildiriyor.

Davanın dördüncü gününde savcının sorularını yanıtlayan olayın meydana geldiği sitenin güvenlik görevlisi Pieter Baba, Pistorius’un villasından silah sesleri gelmesi üzerine ona telefon açtığını ancak “her şey yolunda” yanıtını aldığını anlattı. Güvenlik görevlisi bu ilk konuşmadan birkaç dakika sonra bu kez Pistorius’un kendisini aradığını ancak “hiçbir şey söylemeden ağlamaya başladığını ve telefonu kapattığını” anlattı.

Silahı hep yanındaydı
Dünkü duruşmada tanık sandalyesine oturan Pistorius’un eski sevgilisi Samantha Taylor ise paralimpik atletin ilişkileri boyunca silahını hep yanında tuttuğunu iddia etti. Pistorius’un sık sık kendisine ve arkadaşlarına bağırdığını ve bir kez bindikleri aracın sunroof’undan havaya ateş açtığını anlattı. İfade verirken iki kez gözyaşlarına boğulan Taylor, Pistorius’un kendisini Steenkamp ile aldatması üzerine ilişkilerinin sona erdiğini de ekledi. Silah kullanmayı sevdiği bilinen Pistorius’un bir boksör arkadaşı, davanın ikinci duruşmasında, atletin kendisini bir lüks restoranda kazara vurduğu ve olayı başka bir arkadaşının üstlenmesini istediğini anlatmıştı. Pistorius’un bir komşusu da olay gecesi silah sesleri duymadan önce paralimpik atletin sevgilisi ile en az bir saat yüksek sesle tartıştığını söylemişti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.