Raikkonen, Lotus Renault ile Formula 1'e döndü

Kimi Raikkonen, gelecek sene Lotus Renault ile Formula 1’e döndüğünde, spora ara vermeden önceki kadar hızlı olacağını söyledi ve 2 senelik ayrılığın ardından evine, Formula 1 döndüğünü ekledi.
Fin pilot, Lotus ile 2012’den itibaren Lotus adıyla yarışacak olan takımla iki senelik anlaşma imzaladı.
2007’de Ferrari ile şampiyon olan Raikkonen, motivasyonunun en üst seviyede olduğunu yineledi ve önceki kadar hızlı olacağına inandığını belirtti.
Raikkonen: “Hiç olmadığı kadar motive durumdayım ve hızımda herhangi bir kayıp olduğunu düşünmüyorum. Elbette lastiklerin üstesinden gelmek en zor şey olacak ama gerçekten endişeli değilim. Teknik kuralların çok fazla değişmemiş olmasına rağmen birçok alanda uygulama var ve birçok parçanın yeniden tasarlanması gerekecek. Sonuç olarak araçlar gelecek sene önemli derecede farklı olacak. Güç dengesi karışabilir ki bu da işleri çok ilginç hale getirecek.”
trf1.net’in derlediği habere göre; Raikkonen, Lotus’un fabrikasına yaptığı ziyaretin ardından 2012 için iyimser olduğunu ifade etti.
Raikkonen: “Enstone’a olan iki ziyaretim de harikaydı. Takımın Noel kutlamasındaki ilki, orada ne kadar desteklendiğimi fark etmemi sağladı. Geçen haftaki ikincisi, bu takımın şans eseri şampiyon olmadığını anlamamı sağladı. Ayrıca son zamanda yaptıkları bütün yatırımları da gördüm: Yeni simülatör, CFD gelişimi, %60 rüzgâr tüneli. Bunlar, önümüzdeki sezon için bana büyük güven aşıladı. Tepkinin bu kadar büyük olmasına şaşırdım. Bu yüzden insanların beni özlediklerini tahmin ediyorum”
Fin pilot, iki senelik ayrılığın ardından yine Formula 1’de olmayı, eve dönüş olarak niteledi.
Raikkonen: “Sizin anlayacağınız; iki sene ralli yapmadan önce Formula 1’de 9 sezonda 157 yarışa çıktım ve 18 defa kazandım. Sporu iyi biliyorum. Ralliye gittiğimde ve NASCAR’ı denediğimde öğrenecek çok fazla yeni şey vardı ama Formula 1’de, evime geliyor gibiydim. Tekrar direksiyona geçmek için sabırsızlanıyorum”

Leave a Reply

Your email address will not be published.