Radionomy, Winamp'ı satın aldığını resmen duyurdu

Winamp-2014-120 Aralık’ta fişi çekilmesi beklenen Winamp resmen kurtuldu. İşte Winamp’ın yeni sahibi…
AOL’ın fişini çektiği ancak tepkiler sonrasında satmaya karar verdiği ünlü medya oynatıcısı Winamp’ın yeni sahibi resmi olarak belli oldu. İnternet üzerinden müzik yayını yapan Radionomy bugün Winamp’ı satın aldığını resmen duyurdu. Geçtiğimiz haftalarda da Winamp’ın alan adı sunucularının Radionomy’ye geçtiğini ve firmanın muhtemelen Winamp’ı satın almış olduğunu duyurmuştuk. O gelişme bugün resmen onaylanmış oldu.
Söylentilere göre Radionomy, Winamp’ı almak için 5-10 milyon dolar arasında bir ücret ödemenin yanında, AOL ayrıca şirketin %12 hissesine de ortak olmuş durumda. Bir ay öncesine kadar Winamp’ı çöpe atmayı düşünen AOL’ün, Winamp’ın arkasındaki halk desteğini görünce onun geleceğinden para kazanma umuduyla Radionomy’e ortak olması şimdi şaşkınlık yaratıyor.
Radionomy 2008’de kurulan bir internet radyosu. Kullanıcıların birçok internet radyosuna ulaşımını sağladığı gibi kendi radyo kanallarını kurmalarına da izin veriyor. Servisin şu anda 13 milyondinleyicisi bulunuyor. Winamp ile Radionomy’nin çok daha popüler olması bekleniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.