Anadolu Ateşi’nden 25. yılına özel gösteri

Anadolu Ateşi, kuruluşunun 25. yılı dolayısıyla Beşiktaş Stadyumu’nda özel bir gösteri düzenleyecek.

Beşiktaş Stadyumu’nda 2 Haziran’da gerçekleşecek gösteride 500 kişi görev alacak.

Etkinliğe ilişkin Sarıyer’de düzenlenen basın toplantısına katılan Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, 1999’dan itibaren kendilerini yalnız bırakmayan basın mensuplarına teşekkür ederek, “2001 yılında Mydonose Showland’de yaptığımız ilk gösteriden sonra sizlerin haberlerini, ‘Ulusal gurur’, ‘Milli gurur’ manşetlerini hatırlıyorum. Şu anda da kendimi o zamanlardaki gibi heyecanlı hissediyorum” dedi.

Erdoğan, 2 Haziran’da önemli ve görkemli bir gösteriyle izleyiciyle buluşacaklarını dile getirdi.

Anadolu Ateşi’nin 25 yıllık birikimini sanatseverlere sunmak istediklerini kaydeden Erdoğan, şu bilgileri verdi:

“Arkadaşlarımız gösteri için şu anda 12 ayrı okulda prova yapıyor. Bugüne kadar 110 ülkede gösteri yaptık ve milyonlarca seyirciye ulaştık. Şu anda bir grubumuz Kolombiya’da, bir grubumuz Çin’de, bir diğeri ise Antalya’da gösteri yapıyor. Her bir grubumuz kendi işleri için ayrı ayrı çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da yapacağımız büyük proje için hazırlıklarına devam ediyor.”

Mustafa Erdoğan gösteride, “Troya”, “İstanbul Dreams”, “Davul” ve “Kıvılcım’ gibi klasik gösterilerin yanı sıra, “İpek Yolu” dansının da ilk defa seyirciyle buluşacağını aktararak, “Bütün bunlar için aylardır çalışmalarımız sürüyor. Kendi geliştirdiğimiz aynalarla özel bir ışık sistemi kuracağız. Lazerlerin kullanıldığı ve sonsuz uzamlarla hologramlı dev bir gösteri hazırlıyoruz” diye konuştu.

“AMATÖR DANSÇILARI EĞİTMEK İKİ YILIMIZI ALDI”

Geride bıraktıkları 25 yılda teknik kapasitelerinin çok ileri bir noktaya ulaştığını vurgulayan Erdoğan, “Gazete ilanıyla topladığımız amatör dansçıları eğitmek iki yılımızı aldı. Ama bütün bunlar şimdi başka bir imkana dönüştü. Şu anda 12 tane dans akademimiz var ve 4 yaşında dans hayatına başlayan çocuklar abileriyle beraber dans ediyor. Bu durum daha iyi ve kaliteli dansçı yetiştirme fırsatı verdi bize. Bunun yanı sıra dünya sahnelerinde edindiğimiz deneyimle kendimizi yeniliyoruz. Repertuvarımıza yeni müzikler ekliyoruz. Bu açıdan fazlasıyla dinamik ve esnek bir projeyiz” ifadelerini kullandı.