Aziz Yıldırım: Kalbim ve ruhumla eşlik ettim


Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, efsane futbolcu Lefter Küçükandonyadis’in cenaze törenine ilişkin açıklama yaptı.
Kulübün internet sitesinde yayımlanan açıklamada Yıldırım, Fenerbahçe’nin büyük bir camia olduğunu bir kez daha gösterdiğini kaydetti.
Yıldırım, Lefter’in cenaze törenine katılmka için mahkemeden izin istediğini ancak bunun reddedildiğini söyledi.
KALBİM LEFTER’LE
Yıldırım açıklamasında, “Fenerbahçe camiası bugün bir kez daha neden büyük bir camia olduğunu, Fenerbahçemizi Fenerbahçe yapan değerlerine nasıl sahip çıktığını bir kez daha ortaya koydu.
Ben de Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı olarak çok sevdiğim, değer verdiğim ve çok büyük saygı duyduğum değerli büyüğümüz Lefter Küçükandonyadis’in hem stadyumumuzda hem de Büyükada’da düzenlenen cenaze törenlerine katılmayı arzu ettim. Bu sebeple avukatlarım aracılığı ile 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne izin başvurusunda bulundum, ancak başvurum maalesef reddedildi.
Ancak her ne kadar fiziki olarak katılamamış olsam da kalbim ve ruhumla bugün orada, son yolculuğunda, Ordinaryüs’e taraftarlarımız ile birlikte eşlik ettim” dedi.
BAŞBAKAN’A TEŞEKKÜR
Yıldırım, açıklamasını şöyle tamamladı:
”Değerli büyüğümüz Lefter’i son yolculuğuna uğurlarken stadyumumuzda düzenlenen törende camiamızı yalnız bırakmayan başta sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum. Yine bugün üzerlerinde takımlarının formaları ileFenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’na Türk futbolunun ordinaryüsünü uğurlamaya gelen tüm sporseverlere de teşekkürlerimi iletiyorum.
Yaşamakta olduğumuz sürecin başından bu yana her an her saniye kulüplerine sahip çıkan, bizleri yalnız bırakmayan büyük Fenerbahçe taraftarına da bu vesile ile bugünkü katılımlarından dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum. İyi ki varsınız, sizler Kulübümüze sahip çıkmaya devam ettiğiniz sürece Fenerbahçe Spor Kulübü her zaman başarılar yaşayacak, her zorluğa göğüs gerecek, ilelebet dimdik ayakta duracak ve yaşayacaktır.’

Leave a Reply

Your email address will not be published.