Balbay’ı eşi Gülşah Balbay ve Mehmet Haberal karşıladı

Mustafa-Balbay-tahliye-2013-2Ergenekon davası kapsamında 4 yıl 277 gündür tutuklu bulunan Mustafa Balbay hakkında tahliye kararı çıktı. Yurtdışına çıkış yasağı getirilen Balbay’ı koğuşundan çıktıktan sonra eşi Gülşah Balbay ve Mehmet Haberal karşıladı.

TÜRKİYE-İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi’nin Mustafa Balbay için verdiği tutuklulukta makul süre aşıldı ve seçilme hakları ihlal edildi kararını gerekçe göstererek CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay için tahliye kararı verdi. Kararın duyulmasıyla cezaevi önünde sevinç çığlıkları yükseldi. Balbay’ın tahliye kararının Sincan Cezaevi’ne iletildiği bildirildi. Tahliye ile birlikte cezaevi önünde bekleyen CHP’liler sevinç çığlıkları attı. “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları atan partililer, dört gözle Balbay’ın çıkışını bekledi. Partililer kararın ardından halaylar çekti. Bazı partililerin ağladıkları görüldü. Tahliye müzekkeresinin Sincan Cezaevine ulaşmasından sonra Mustafa Balbay tahliye edildi.

***
Balbay-tahliye-2013-1
İşte Ankara Sincan Cezaevi’nden tahliye olan CHP Milletvekili Mustafa Balbay’ın ilk açıklaması…

Ankara Sincan Cezaevi’nden tahliye olan CHP Milletvekili Mustafa Balbay tahliye olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Hepinize merhaba, özgürlüğe merhaba. İçeride kalan onlarca, yüzlerce hak arayana, tutukluya karşı sanki kapıyı onların üzerine kapatmış gibi hissediyorum. Bu sürecin tap teze bir başlangıç olmasını yürekten diliyorum” dedi.

***

Balbay bu gece akşam yemeğinde yaprak ve lahana sarma, salata ile mercimek köftesinden oluşan menüyü yiyecek. Mustafa Balbay’ın bu akşamki menüsü böyle görüntülendi.
Balbat-akşam-menüsü-1

Leave a Reply

Your email address will not be published.