Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım : “Türkiye’yi sallayacağım”


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi’nden, TV8’de yayınlanan ‘Her Şey Futbol’ programının yorumcusu Faik Çetiner’e açıklamalarda bulundu.
“Hani sözde beni kurtaracaklardı”
6222’de değişikliğe gidildi. Kürsüden çıkıp bu “Aziz Yıldırım’ı kurtarma operasyonu” dediler. Hani nerde hala tutukluyum. Bunu konuşanlar yazanlar şimdi niye yorum yapmıyorlar?
“Dersimi çok iyi çalışıyorum”
Yaklaşık 6 aydır tutukluyum. Gece gündüz dersimi çalışıyorum. Bu iddianame bizi beraat ettirecektir. 1 yıl ceza alsak bu kadar yatardık. Neden hala tutukluyum bilmiyorum. Bildiğim tek şey birilerinin bizim için düğmeye bastığı.
Futbolcular nerede?
“Maçlarda şike var” diyorlar. Şike sahada olur. Ama gel gör ki tek futbolcu tutuklu değil. Bir tek Bülent Uygun var ki o da teknik direktör.
“Eskişehirspor- Trabzonspor maçında 7-8 futbolcu teşvik almış” diyorlardı. Kimseyi sorgulamadılar.
İbrahim Akın’a 100 bin Euro vermişiz. Kim kime para vermiş, para nerede.
“Tarlalar sürüldü mü?”
3 maç için “Tarlalar sürürlü” deniyordu. İddianamede sürülen tarla sayısı da 1’e inmiş. Sürülen 2 tarlaya ne oldu ?
“6 maç buhar oldu”
Hani 19 maçta şike yapılmıştı. İddianamede 13 maç var. Medya bu işi sorgulamıyor. 6 maç buhar olup uçtu mu?
Bucaspor-Fenerbahçe maçı şikeliydi. İddianamede o maç yok, etik kurulu raporunda var. Bunu anlayan varsa bana da anlatsın.
“58 madde değişmemeli”
Üstüne basa basa söylüyorum. 58. madde değişmemeli. Bunu bizi kurtarma operasyonu olarak gösteriyorlar. Ben bunu istemiyorum. Herkes temiz, Fenerbahçe mi kirli. 50 yılın faturasını bize çıkaramazlar.
1998 yılında göreve geldim. O günden bu güne tüm maçlar incelensin. Hodri meydan.
“Şenol Güneş yanmıştı”
Urfa’da Trabzonspor ile yaptığımız ve 3-1 kaybettiğimiz kupa finali töreninde Şenol Güneş bana “Başkanım üzülme siz de şampiyon olursunuz” dedi. Daha sonra lig maçı oynadık, berabere kaldık ve şampiyonluğu kaybettik.
Trabzonspor’u yenseydik, Şenol Güneş de bana o sözleri telefonda söyleseydi hem o hem Trabzonspor yanmıştı. Böyle şey olur mu ?
“Galatasaray’a destek verdim”
Türk Telekom Arena’nın yapılması aşamasında Galatasaray’a destek verdim. Türk futbolunun lokomotiflerinden Galatasaray’ın büyük bir stada ihtiyacı vardı. Bunu bizzat Başbakanımıza söyledim. Kendisi de bunu bir toplantıda dile getirdi. Stadın yapılması köstek değil destek olduk
“3 yıl değil her yıl şampiyon olurduk”
13 yılda yaptıklarımı 5-6 ayda bitirmeye çalışıyorlar. Türk futbolunu büyük hizmetler verdim. 30 milyon dolar cebimden para harcadım. Stat yaptım, salon yaptım, tesis yaptım, 2 bin amatör sporcuyu barındırdım.
Tek gün tek çalışanımın ya da sporcumun maaşını ödememezlik yapmadım. Bütün bunları yapmayıp, parayı transfere yatırsaydım 3 yıl değil her yıl şampiyon olurduk. Geçen seneki takıma bir de Emenike’yi koyun. Bizi kim yenebilirdi.
“Başbakan ile aramıza giremezler”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin şansı. Benim onunla problemli olduğum söyleniyor. Telefonda hakaret ettiğim ve ihaleler konuşuluyor. Bunların gerçekle alakası yok. Başbakan ile aramıza kimse giremez.
“Türkiye’yi sallayacağım”
İlk duruşmayı iple çekiyorum. Bütün bilgi ve belgelerimle mahkemeyi bekliyorum. Beni herkes iyi dinlesin. 14 Şubat günü Türkiye’yi sallayacağım. Bugünü kadar kimsenin söyleyemediği, söylemeye cesaret edemediklerini Aziz Yıldırım açıklayacak. Sonra herkes şapkasını önüne koyup bir daha, bir daha düşünecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.