Berkin Elvan’ın ölüm haberi dünyanın birçok yerinde yankı buldu

Gezi Parkı eylemleri sırasında yaralanan ve 269 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ölüm haberi başta ABD ve Avrupa olmak üzere dünyanın birçok yerinde yankı buldu.

New York, Boston ve Washington DC kentlerinde toplanan kalabalık gruplar, Berkin Elvan anısına mum ışıklarıyla yazdıkları ‘Berkin’ adını karanfillerle donattı. Dünya çapında yankı bulan ‘Berki Elvan’ eylemleri, Avrupa’nın Amsterdam, Barcelona, Bielefeld, Berlin, Brüksel, Den Haag, Dresden, Duisburg, Frankfurt, Hamburg, Helsinki, Köln, Lozan, Lizbon, Londra, Paris, Rotterdam, Stuttgart, Viyana, Varşova ABD’nin New York, Washington DC, Seattle, Pennsylvania ve Kanada’nın Toronto kentlerinde de gerçekleştiği belirtildi.

New York’ta bir grup, ellerinde polisin kullandığı aşırı şiddeti kınayan yazılı dövizler taşıyan bir grup, kentin ünlü Union Meydanı’nda bir eylem yaptı.

Berkin’in katillerinin yakalanıp yargı önüne çıkarılması gerektiğini belirten kalabalık, yerel saatle 18:00-20:00 arasında gerçekleştirdikleri eylemi olaysız sona erdirdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.