Dinozor, Avrupa'dan Asya'ya köprüden geçti

Jurassic Land’in dinozoru Spinosaurus bugün Avrupa’dan Asya’ya geçerek köprüyü geçen ilk dinozor oldu.
Forum İstanbul AVM’de Eylül 2011’den itibaren hizmet veren ve tüm yıl boyunca açık olan dinozor tema parkı Jurassic Land, 70 çeşit dinozor arasından tarihte en gösterişli cins olarak kabul edilen Spinosaurus’u İstanbullularla tanıştırmaya devam ediyor.
65 milyon yıl önce soyu tükenmiş olan dinozorların ‘en büyük ve en zekisi’ olarak kabul edilen Spinosaurus, 21 Ocak’ta başlayan İstanbul turu kapsamında Taksim-Harbiye; Beşiktaş-Bebek hatlarında ve Bakırköy Meydan civarında İstanbullularla buluştu. Jurassic Land’in genç dinozoru 28 Ocak Cumartesi günü Avrupa’dan Asya’ya geçerek köprüyü ilk geçen dinozor oldu! Spinosaurus , Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün ardından Suadiye-Kızıltoprak arasında yolculuğuna devam ederek, görenlere heyecan ve şaşkınlık dolu anlar yaşattı.
Jurassic Land’in dinozoru 28 Ocak Cumartesi Suadiye-Kızıltoprak arasında, 30 Ocak Maslak-Zincirlikuyu arasında, 1 Şubat’ta da Kavacık-4.Levent arasında , 12:00-17:00 saatleri arasında gezdikten sonra evine, Jurassic Land’deki yeni yuvasına geri dönecek. (DHA)

Leave a Reply

Your email address will not be published.