Efsane futbolcu Lefter hayata veda etti


1925-2012 Bir çınar daha devrildi.
Seni unutmayacağız Lefter Küçükandonyadis…
Efsane futbolcu Lefter hayata veda etti
Türk futbolunun ve Fenerbahçe’nin efsane futbolcusu Lefter Küçükandonyadis, tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi’nde 87 yaşında hayatını kaybetti.
Türk futbolunun en popüler futbolcusu olarak yıllarca alkışlanan Lefter, Fenerbahçe marşında da adı geçen sembol oyunculardandı. Fenerbahçe ile İstanbul Profesyonel Ligi’nde 2, Türkiye Şampiyonası’nda 3 kere şampiyonluk yaşadı. Kariyeri boyunca toplamda 832 gol atarak rekor kırdı.
SON MEKTUBUNU AZİZ YILDIRIM’A YAZMIŞTI
Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Türk futbolunun ve Fenerbahçe’nin efsanevi futbolcusu Lefter Küçükandonyadis, ölümünden iki gün önce Metris’te tutuklu bulunan başkan Aziz Yıldırım’a bir mektup göndermiş ve helallik istemişti.
İŞTE LEFTER’İN SON MEKTUBU
İlk önce sana güç, kuvvet ve sabırlar diliyorum. Fenerbahçe’ye ve sana haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Bunları yanına gelip söylemeyi isterdim, fakat doktorum izin vermiyor. Rıdvan da sağ olsun helikopter temin etmiş beni sana getirmek için. Uçmaktan çekinmeme rağmen gelmek istedim sana, ama izin vermiyorlar lanet olsun.
Ben, formayı giyerek hizmet ettim Fenerbahçe’ye…Sen ise başkan olarak inanılmaz işler başardın. Gelip gözlerimle gördüm. Daha yapacağın çok iş var. Yürekten söylüyorum ki yapacaksın. Moralini bozma sakın. Görüyorum ben, herkes senin arkanda. Geçen gün taraftarlar geldi buraya. Gördüm herkes dua ediyor sana.
Haluk hayatımı yazıyor, yakında basılacak. Sen de bir kaç satır yazarsan bu kitap için sevinirim. Yanına gelemiyorum ama sana torunum Özlem’le bir resmimi ve mektubumu gönderiyorum. Benim için yaptıklarını unutamam asla. Ne kadar ömrüm kaldı bilemem. Hakkını helal et yeter benim için.
Lefter Küçükandonyadis

Leave a Reply

Your email address will not be published.