‘Euroleague’de skandal’

Anadolu Efes’in Barcelona ile karşılaştığı maçın son anlarında yaşananlara isyan eden Ergin Ataman’ın eşi Berna Ataman, ‘Euroleague’de skandal’ başlığı ile sert bir paylaşım yaptı. Anadolu Efes’in yıldızı Shane Larkin de hakemlere ağır eleştirilerde bulundu.

Ergin Ataman’ın eşi Berna Ataman’dan sert tepki: Skandal

Euroleague’in 13. haftasında Anadolu Efes Sinan Erdem Spor Salonu’nda karşılaştığı İspanyol ekibi Barcelona’ya uzatmalarda 95-93’lük skorla mağlup oldu. Karşılaşmada Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, ihraç edildi.

Uzatma bölümünde Barcelona’ya verilen faul sonrası kararlara itiraz eden Ergin Ataman, hakemlerden iki teknik faul alarak, maçın bitmesine 2 dakika 45 saniye kala oyundan ihraç edildi.

“EUROLEAGUE’DE SKANDAL”
Ergin Ataman’ın ihraç edilmesine başarılı antrenörün eşi Berna Ataman’dan sert tepki geldi. ‘Euroleague’de skandal’ başlığı ile sosyal medya hesabından sert eleştirilerde bulunan Berna Ataman, hakemlere yüklendi.

Berna Ataman, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Bu akşam İstanbul’da oynanan Anadolu Efes – Barcelona maçının uzatma bölümünde sahanın içine kadar girip hakemleri protesto eden İspanya temsilcisinin koçuna çoktan hak ettiği 2. teknik faulü çalıp oyundan ihraç edemeyen hakem üçlüsü, Mirotic’in 5 faul alarak oyundan çıkmasını dengelemek için Larkin’in hiç alakası olmayan pozisyonda 5 faul ile dışarı çıkarılmasına itiraz eden Türk temsilcisi koçuna üst üste 2 teknik faul çalıp diskalifiye ederek uzatma bölümünde çaldıkları taraflı düdüklerle maçı Barcelona’ya verdiler. Yıllardır Türk sponsorlardan aldıkları dev bütçelerle ayakta duran Euroleague organizasyonu bir kez daha hakem Lamonica önderliğinde Türk kulüplerine karşı olan tutumunu sergiledi. Bu konuya tepkisini koyabilecek üst düzey Spor yöneticileri ve spor destekçilerini ve elbette ki spor basınını ülkemiz sporuna destek çıkmaya davet ediyorum.”

Berna Ataman’ın paylaşımını Pınar Altuğ da sosyal medya hesabından paylaşarak Ataman’a destek verdi.

LARKIN DE TEPKİ GÖSTERDİ
Anadolu Efes’in yıldız oyuncusu Shane Larkin de Barcelona maçının uzatma dakikalarında oyun dışı kalmasına neden olan beşinci faulden dolayı Lamonica’ya sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Larkin şunları yazdı:

“Instagram’a bu tarz şeyler için asla gelmem ama bu tam bir saçmalık. İnanılmaz. Bu yüzden oyun dışı kaldım. Videonun tamamını izleyin ve bana nerede faul var söyleyin.

Bu adam (hakem) daha hiçbir şey yaşanmadan elini kaldırıyor. Çünkü bu b*ku çalmak istedi. Lütfen bana faulün nerede olduğunu söyleyin. Diğer takımın yıldız oyuncusu (ed. notu: Nikola Mirotic) 5 faulle oyun dışı kaldı ve bana bu b*ku çalarak beni de oyun dışına almayı istedi. Barcelona’yı bu zor galibiyetlerinden ötürü tebrik ederim. Sözüm onlara veya onların oyuncularına değil. Bu galibiyeti hak ettiler. Ama bu düdük büyük saçmalık.”