Hakkari’de hain saldırı: 1 şehit, 18 yaralı

Hakkari’de roket saldırısı ve askeri aracın devrilmesi sonucu 1 asker şehit olurken, 18 asker ise yaralandı.

Hakkari-Çukurca karayolunda PKK’lı teröristler askeri araca roketatarlı saldırıda bulundu, 1 asker şehit oldu, 6 asker de yaralandı.

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak’ın verdiği bilgiye göre olay saat 14.00 sıralarında Hakkari-Çukurca karayolunda meydana geldi. PKK’lı teröristlerin roketli saldırısında isabet alan askeri araçta bulunan 1 asker şehit olurken, 6 asker de yaralandı. Yaralı askerler Hakkari Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Saldırının ardından kaçan PKK’lıların yakalanması için de bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

ASKERİ ARAÇ DEVRİLDİ: 12 YARALI
Bu arada Çukurca İlçesi’ne bağlı Ormanlı ile Gündeş köyleri arasında zıhlı askeri aracın devrilmesi sonucu 12 asker yaralandı. Vali Toprak, yaralı askerlerden birinin durumunu ağır olduğunu, diğer askerlerin ise tedavilerini sürdüğünü söyledi.

ŞEHİT ATEŞİ SAMSUN’A DÜŞTÜ
Hakkari Çukurca karayolunda PKK’lı teröristlerin askeri araca roketatarlı saldırısında şehit olan Sıhhiye Uzman Çavuş Nejat Yaman’ın acı haberi memleketi Samsun’daki baba ocağına ulaştı.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDULAR
Şehit olan 24 yaşındaki Sıhhiye Uzman Çavuş Nejat Yaman’ın Samsun’un Tekkeköy İlçesi Selyeri Mahallesi’nde oturan baba ocağına ateş düştü. İlçe Kaymakamı Günay Öztürk ve askeri görevliler tarafından şehidin babası Turan, annesi Sevim, kız kardeşleri Esra ve Büşra Yaman’a acı haber iletildi. Nejat Yaman’ın şehadet haberini alan ailesi gözyaşlarına boğuldu. Şehidin baba evinin önünde iki ambulans bekletilirken fenalık geçiren yakınlarına sağlık ekipleri müdahale etti. Şehidin baba evine iki büyük Türk Bayrağı asıldı. Acı haberi alan yakınları ise taziyeye geldi.

Bekar ve 1,5 yıllık asker olan Sıhhiye Uzman Çavuş Nejat Yaman, Samsun’un son iki hafta içinde verdiği 4’üncü şehidi oldu. Şehit Yaman için yarın öğlen namazı sonrasında Tekeköy İlçesi’ndeki Merkez Cami’nde cenaze namazı kılınacağı, ardından Selyeri Mahallesi Mezarlığı’nda toprağa verileceği belirtildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.