HSYK’dan Zekeriya Öz açıklaması

HSYK’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu, Türkiye’yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet davası dosyasının Zekeriya Öz‘den alındığı haberlerini yalanladı.

Konuya ilişkin farklı açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Zekeriya Öz-Savcı-2013-1Dün başlatılan ‘büyük yolsuzluk’ operasyonunun ardından emniyet ve yargı da yaşanan deprem devam ediyor.

TÜRKİYE-İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz de dosyadan alındı.

Türkiye ‘yi sarsan büyük rüşvet operasyonunu yürüten polis müdürlerinin görevden alınması sonrasında soruşturmaya ikinci bir şok müdahale daha geldi.

Soruşturmaya ek savcı görevlendirilmesinin ardından savcıların koordinasyonunu yürüten Başsavcıvekili Zekeriya Öz de dosyadan alındı.

İddiaya göre dosyaya Başsavcı Turan Çolakkadı bakacak.

***

Genel Müdürün rüşvet görüntüleri savcının elinde…

Operasyon sürerken yapılan teknik ve fiziki takipte, gözaltına alınan kişiler arasındaki rüşvet pazarlıkları da kameralara yansıdı. Polisin elinde operasyonda rüşvet alınırken 20 saate yakın görüntü bulunuyor.

Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan da, operasyonun kilit ismi işadamı Reza Zarrab’tan 1.5 milyon dolar alırken polis kameralarına yakalandı. Bu görüntüler şimdi savcılık tarafından inceleniyor.

***

Halk Bankası Genel Müdürü’nün eşi serbest

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın dün gözaltına alınan eşi Gülbahar Aslan emniyetteki ifadesinin ardından bugün soruşturmayı yürüten savcı Celal Kara’nın talimatıyla serbest bırakıldı.

AJANSLAR

Leave a Reply

Your email address will not be published.