İzmir Gündoğdu Meydanı'nda ''teröre lanet mitingi'' yapıldı

BT TÜRKİYE-Foça ilçesinde 9 Ağustos Perşembe günü askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlama ardından sosyal medyada yapılan çağrıyla İzmir Gündoğdu Meydanı’nda ”teröre lanet mitingi” yapıldı. Gündoğdu Meydanı’nda toplanan çok sayıda İzmirli, terör örgütü aleyhine slogan attı. Türk bayrakları açan ve İstiklal Marşı okuyan vatandaşlara bazı siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri de katıldı. Vatandaşlar, meydanda bir süre slogan attıktan sonra, Konak Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında denizde de yelkenliler ve körfez içi ulaşımı sağlayan vapurdaki vatandaşlar da Türk bayraklarıyla katılımcılara destek verdi. Konak’taki İlk Kurşun Anıtı önünde toplanan vatandaşlar, burada şehitler anısına saygı duruşundu bulunarak, İstiklal Marşı okudu. Mitingi sosyal medyada organize edenler arasında yer alan Tolga Dedük, etkinlik sonunda katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, İzmirliler’in Foça’daki saldırı sonrası kan bağışı için hastanelere koştuğunu belirterek, ”Bugün de mitinge büyük katılım sağlandı. Geldiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.
Foça’daki hain saldırı üzerine kenetlenen İzmir, bugün terörü lanetlemek üzere Gündoğdu Meydanı’na buluşacak.
9 Ağustos perşembe günü yapılan bombalı saldırının hemen ardından aynı günün akşamı binlerce İzmirli kentin çeşitli yerlerinde Türk Bayraklarıyla yürüyüşler yaparak terörü lanetledi. İzmirliler bu kez, Gündoğdu Meydanı’nda yüzbinlerin katılacağı teröre lanet mitinginde buluşacak.
Sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla kent, bugün teröre karşı tek yürek olacak, bayrağını alan Gündoğdu’da teröre karşı tepkisini gösterecek. Saat 13.00’de başlayacak mitinge yalnız İzmir değil Türkiye’nin her yerinden insanın gelmesi bekleniyor.
İzmirliler, bombalı saldırının hemen ardından yaralı askerlere kan temini konusunda da farklılığını göstermiş binlerce insan kan bağışında bulunmuştu. Gerekli kan 20 dakika içinde temin edilmişti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.